YOKOHAMA globális zászlóshajó ADVAN márkájú gumiabroncsain futó autók kettős győzelmet arattak a GT300-as osztályban a SUPER GT 5. fordulóján

A YOKOHAMA örömmel jelenti be, hogy az ADVAN márka globális zászlóshajó gumiabroncsaival felszerelt autók az első és a második helyen végeztek a GT300 osztályban a 2023-as AUTOBACS SUPER GT Series, Japán legjobb túraautó versenysorozatának 5. fordulójában. Az 5. fordulót augusztus 26-án és 27-én rendezték a Mie prefektúrában található Suzuka Circuit pályán. Az ADVAN gumiabroncsok nagy teljesítménye támogatta a győztes csapatot a győzelemig tartó versenyben, és az ADVAN továbbra is tartja az ütemet a GT300-as osztályban a back-to-back bajnoki cím eléréséhez, amelyet a YOKOHAMA az idei ADVAN CHALLENGE keretében céloz meg, amely az ADVAN gumiabroncsok értékesítésének maximalizálására törekszik a márka 45. évében.

Az 5. forduló győztes autója, amely a sorozat második felének első futama, a TEAM UPGARAGE UPGARAGE NSX GT3 volt, amelynek pilótái Takashi Kobayashi és Syun Koide voltak. Az UPGARAGE NSX GT3 a 16. helyről vágott neki az utolsó futamnak. Az első stintre átvéve a kormányt, Kobayashi fokozatosan előrébb lépett a pozíciójukban, mielőtt az első boxkiállás során Koide-dal cserélt. Hosszú stintje során Koide kihasználta az FCY (full course yellow) helyzetet, hogy a második boxkiállást a verseny közepén elvégezze, majd a pályára visszatérve az élre állt. Koide megtartotta a vezetést, és a szezonnyitó futam megnyerése után második győzelmét aratta. Emellett a második helyen a JLOC Bamboo Airways Lamborghini GT3-asa végzett, amely YOKOHAMA gumiabroncsokkal volt felszerelve. A versenyzők Kosuke Matsuura és Natsu Sakaguchi voltak.

A YOKOHAMA hároméves (2021-2023) középtávú menedzsmentterve, a Yokohama Transformation 2023 (YX2023) keretében a fogyasztói gumiabroncs-üzletág célja, hogy maximalizálja a magas hozzáadott értékű YOKOHAMA gumiabroncsok, nevezetesen a globális zászlóshajó ADVAN márka, a GEOLANDAR márkájú, SUV-ok és pick-up teherautók számára készült gumiabroncsok, valamint a különböző téli gumiabroncsok értékesítési arányát. Az YX2023 a motorsport-tevékenységekben való részvételt is kulcsfontosságúnak tartja a vállalat azon törekvéseiben, hogy új abroncstechnológiákat fejlesszen ki, amelyek tovább erősítik az ADVAN és a GEOLANDAR márkákat. A YOKOHAMA ezért ismét részt vesz a motorsportesemények széles skáláján Japánban és világszerte, a csúcskategóriás rendezvényektől kezdve az alulról szerveződő eseményekig.

UPGARAGE NSX GT3, a GT300 osztály győztese

Győztesek Takashi Kobayashi (balra középen) és Syun Koide (jobbra középen), a második helyezettek Kosuke Matsuura (balról a második) és Natsu Sakaguchi (bal szélén)