YOKOHAMA ADVAN-nal felszerelt autó az 1. helyen végzett a 2023-as Nürburgring Endurance Series 6. és 7. fordulójában

A YOKOHAMA örömmel jelenti be, hogy a 2023. szeptember 9-én és 10-én egymás után megrendezett Nürburgring Endurance Series (NLS) 6. és 7. fordulójának összesített győztese egy, az ADVAN globális zászlóshajó márka gumiabroncsain futó autó lett. A győztes autó száraz körülmények között az ADVAN A005, nedves körülmények között pedig az ADVAN A006 abroncsokkal volt felszerelve. Az idei ADVAN CHALLENGE részeként, amely a márka 45. évében az ADVAN abroncsok értékesítésének maximalizálására törekszik, a YOKOHAMA ADVAN versenyabroncsokat szállít az NLS legmagasabb SP9 Pro osztályában versenyző BMW M4 GT3 autókhoz. A 6. és 7. forduló győztes autója a szezon első hét futamából immár négyet megnyert, ami tovább erősíti az ADVAN márka gumiabroncsairól és azok kiváló teljesítményéről kialakult benyomást.

A 6. és a 7. forduló győztes autója egyaránt a #34-es BMW M4 GT3 volt, amelyet a Walkenhorst Motorsport, a BMW ügyfélversenyzői csapata nevezett az NLS SP9 Pro osztályba. A #34-es BMW M4 GT3 a 6. fordulót a mezőny hátsó feléhez közel kezdte, majd fokozatosan az élre tört, és a verseny közepén átvette az első helyet, a verseny hátralévő részében pedig az élcsoportban versenyzett. A #34-es BMW M4 GT3 az utolsó körökben megtartotta vezető pozícióját, és a futamot 1:26,623 perccel a második helyezett autó előtt fejezte be. A 6. forduló győztese a 6. pozícióból indult a 7. fordulóba, de a verseny első felében átvette a vezetést, és a célig megtartotta azt. Az ADVAN-felszerelésű autók a 7. fordulóban kettős célba érést értek el, ugyanannak a csapatnak a #35-ös BMW M4 GT3-asa végzett a második helyen.

Az NLS egy hosszú távú versenysorozat, amelyet a Nürburgring versenypályán rendeznek, amelyet széles körben a világ legnehezebb pályájának tartanak. Az idei kilenc NLS-futamon mintegy 170 autó indul a márciustól októberig tartó kilenc versenyen.

A YOKOHAMA hároméves (2021-2023) középtávú menedzsmentterve, a Yokohama Transformation 2023 (YX2023) keretében a fogyasztói gumiabroncs-üzletág célja, hogy maximalizálja a nagy hozzáadott értékű YOKOHAMA gumiabroncsok, nevezetesen a globális zászlóshajó ADVAN márka, a GEOLANDAR márkájú, SUV-ok és pick-up teherautók számára készült gumiabroncsok, valamint a különböző téli gumiabroncsok értékesítési arányait. Az YX2023 a motorsport-tevékenységekben való részvételt is kulcsfontosságúnak tartja a vállalat azon törekvéseiben, hogy új abroncstechnológiákat fejlesszen ki, amelyek tovább erősítik az ADVAN és a GEOLANDAR márkákat. A YOKOHAMA ezért ismét részt vesz a motorsportesemények széles skáláján Japánban és világszerte, a csúcskategóriás rendezvényektől kezdve az alulról szerveződő eseményekig.

#34 BMW M4 GT3, az NLS 6. és 7. fordulójának győztese

#35 BMW M4 GT3, második helyezett az NLS 7. fordulójában

Az NLS 6. fordulójának győztes versenyzői Jakub Giermaziak (balra középen) és Christian Krognes (jobbra középen)

Az NLS 7. fordulójának győztesei Christian Krognes (balra középen) és Jakub Giermaziak (jobbra középen) a dobogón csapattársaikkal és a 2. helyezettekkel, Niklas Krüttennel (balról a második) és Dylan Pereirával (balról a második).