A008P

YOKOHAMA Klasyczna opona do modeli PORSCHE

Main Product Image

КОРОТКИЙ ОГЛЯД ПЕРЕВАГ

Переваги

 • Ta historyczna opona była wyposażeniem fabrycznych nowych modeli marki Porsche
 • Prace rozwojowe nad YOKOHAMA A008 (ADVAN HF Type-D) rozpoczęły się, gdy te opony został docenione przez Porsche Owners Club
 • Było to oryginalne wyposażenie fabryczne w co najmniej 10 różnych modelach samochodów sportowych tamtych czasów, w tym oczywiście w legendarne Porsche 911
 • Stabilność prowadzenia przy dużych prędkościach
 • Zwiększona przyczepność

Характеристики

 • Bezspoinowa pełna osłona z nylonu
 • Stalowy pas i stalowe wzmocnienie
 • Dwuwarstwowa mieszanka bieżnika
 • Asymetryczna konstrukcja wzoru

 • Car image
 • Original Equipment image
EU Клас маркування
Ефективність споживання пальногоa D
Зчеплення на мокрій поверхні B
Клас зовнішнього шуму кочення B
Рівень зовнішнього шуму (дБ) 70

Назад до пошуку

A008P

ROK 1988 TO NOWY WPIS W HISTORII MARKI YOKOHAMA

Był to rok narodzin modelu A008P, opony o wysokich osiągach zaprojektowanej wyłącznie dla Porsche. A008P był wyposażeniem samochodów sportowych marki Porsche, w tym legendarnej 911-tki. A teraz skok w teraźniejszość. YOKOHAMA nie zapomina o entuzjastach klasycznych samochodów i wspiera Ich specjalną gamą opon samochodowych. To oznacza powrót modelu YOKOHAMA A008P.

 

KONSTRUKCJA OPONY W CELU WYJĄTKOWYCH OGÓLNYCH OSIĄGÓW

HH_0218_18-12-07.jpg

Sportowe osiągi samochodów Porsche wymagały spełnienia przez opony kilku kluczowych warunków: utrzymania stabilnych właściwości jezdnych, trwałości i komfortu prowadzenia przy dużych prędkościach. Jednocześnie konieczne było zachowanie wszystkich standardów bezpieczeństwa. Konstrukcja A008P została zaprojektowana tak, aby zrealizować wszystkie te cechy, z nawiązką.

 

Bezspoinowa nylonowa osłona: W oponie zastosowano dwie pełne, bezspoinowe osłony nylonowe wokół dwóch stalowych pasów, co zapewnia jednolitą sztywność bieżnika.

 

Stalowe opasanie: Opona wykorzystuje materiał na pas, który ma drobną średnicę drutu i elastyczną sztywność. Zapewnia to bezpieczeństwo podczas jazdy z wysokimi prędkościami.

 

Wzmocnienie stalowe (dostosowane do wymiarów 16-cali): Aby zapobiec zwichrowaniu się opony podczas pokonywania zakrętów, na zewnątrz wypełniacza zastosowano wzmocnienie stalowe stopki. Pokrycie całej długości sekcji wypełniającej zwiększa wytrzymałość ściany bocznej. Zastosowanie w tym miejscu materiału o dużej gęstości pomaga wypełnić sprzeczne funkcje wysokich osiągów i komfortu jednocześnie.

 

MIESZANKA ZWIĘKSZA PRZYCZEPNOŚĆ PRZY WYSOKICH PRĘDKOŚCIACH

HH_0258_18-12-07.jpg

Na stabilność prowadzenia na suchej i mokrej nawierzchni duży wpływ ma mieszanka bieżnika. Aby w prosty sposób poprawić przyczepność stosuje się miękką mieszankę. Może to jednak mieć negatywny wpływ na bezpieczeństwo i zużycie paliwa podczas jazdy z wysokimi prędkościami. Ważniejsza jest zdolność do osiągnięcia właściwej równowagi, którą posiada model YOKOHAMA A008P.

 

Dwuwarstwowy bieżnik o różnych mieszankach: A008P ma dwuwarstwowy bieżnik o różnych mieszankach. Mieszanka zewnętrznej części bieżnika zapewnia dobrą przyczepność, jednocześnie usuwając problemy związane z nadmiarem ciepła i szybszym zużyciem. Ponadto mieszanka wewnętrznej części bieżnika ma wyjątkową termoodporność, co rozwiązuje problem gromadzenia się ciepła przy bardzo wysokich prędkościach. Jednocześnie przyczynia się do utrzymania stabilności jazdy po linii prostej i w trakcie gwałtownych korekt toru jazdy w warunkach wysokich prędkości.

 

Wzmocniona sztywność ścian bocznych: Ściana boczna ma kluczowe znaczenie dla uzyskania precyzyjnego prowadzenia, płynnej i szybkiej jazdy oraz pokonywania ciasnych zakrętów. A008P ma zarówno wysoką sztywność, jak i elastyczność reakcji w każdych warunkach.

 

ASYMETRYCZNY WZÓR BIEŻNIKA

HH_0538_18-12-07.jpg

Opona ma unikalny, asymetryczny wzór bieżnika, którego konstrukcja wynika z doświadczeń firmy YOKOHAMA w sportach motorowych.

Wzór typu "semi-slick" z wgłębieniami

A008P ma bieżnik semi-slick na zewnątrz opony, który przenosi nadmierna obciążenie podczas pokonywania zakrętów. To skutecznie przenosi moc auta na nawierzchnię drogi i daje poczucie sportowej jazdy. Ponadto linia wgłębień poprawia sztywność, jednocześnie zapobiegając nierównomiernemu gromadzeniu się ciepła podczas pokonywania zakrętów przy dużych prędkościach.

Cztery szerokie proste rowki obwodowe

Szerokie proste rowki zapewniają lepsze odprowadzanie wody oraz umożliwiają szybką reakcję i wyjątkową stabilność na mokrej nawierzchni.

Rowki półspiralne

Główną rolą półspiralnych rowków wyrzeźbionych w całym bieżniku jest odprowadzanie wody podczas pokonywania zakrętów. Odprowadzanie wody z lewej strony podczas skręcania w prawo i z prawej strony podczas skręcania w lewo pomaga w utrzymaniu idealnej przyczepności. Półspiralny wzór wspomaga przyczepność, zapewniając odprowadzanie wody w szybki i wydajny sposób podczas pokonywania zakrętów.

Szerokie proste żebra

Zastosowanie prostych żeber bez połaczeń między rowkami, które kierują się na zewnątrz opony, poprawia jazdę na prostej i przyczepność na suchej nawierzchni.

 

ASYMETRYCZNA KONSTRUKCJA WYKORZYSTYWANA NIE TYLKO JAKO WZÓR BIEŻNIKA

HH_0321_18-12-07.jpg

Aby zwiększyć wyjątkowe osiągi modelu A008P, YOKOHAMA zaprojektowała asymetryczny profil, podobnie jak wzór bieżnika. Zmieniając profil wewnątrz i na zewnątrz opony, YOKOHAMA dokonała dalszych ulepszeń w zakresie wyjątkowych zdolności pokonywania zakrętów przez samochody sportowe Porsche.

Kwadratowy kształt barku opony po zewnętrznej stronie

YOKOHAMA nadała barkowi opony na zewnątrz opony lekko kwadratowy kształt, aby jeszcze bardziej zwiększyć sztywność, która została poprawiona dzięki bieżnikowi semi-slick. Dodatkowo promień barku został nieco powiększony niż promień barku po wewnętrznej stronie opony. Pomaga to zapobiegać zwichrowaniu się, gdy nacisk na nawierzchnię drogi przenosi się na zewnętrzną stronę opony podczas pokonywania zakrętów.

Zaokrąglony kształt barku opony po wewnętrznej stronie

Podczas gdy bardziej kwadratowy kształt barku na zewnątrz opony ma na celu zwiększenie sztywności podczas pokonywania zakrętów, bark po wewnętrznej stronie opony ma mniejsze rowki rozchodzące się promieniście. Zmniejsza to wpływ rodzaju nawierzchni na zachowanie opony i poprawia trzymanie się drogi. Jednocześnie nadanie wewnętrznej części opon bardziej okrągłego kształtu zapewnia lepsze wyczucie kierownicy.

Inna konstrukcja przedniej i tylnej opony

Opony ma inny profil na przód i na tył. Pomaga to wykorzystać wszystkie możliwości samochodów sportowych Porsche wyposażonych w różne rozmiary opon na przedniej i tylnej osi.

 

 • Car image
 • Original Equipment image
EU Клас маркування
Ефективність споживання пальногоa D
Зчеплення на мокрій поверхні B
Клас зовнішнього шуму кочення B
Рівень зовнішнього шуму (дБ) 70

Назад до пошуку

A008P

ДюймиСеріяРозмірАртикулПриміткаПервинна комплектація (OE)EAN/JANfuel iconwet iconnoise iconsnow iconice iconEU Клас маркування
1645 245/45ZR16 94W R3509 rear 4968814940430 D B 70dB/B Link
1650 225/50ZR16 92W R52474968814980719 D B 70dB/B Link
1655 205/55ZR16 91W R3508 front 4968814940423 D B 70dB/B Link