BluEarth to globalna koncepcja, którą firma YOKOHAMA komunikuje na całym świecie. W jej centrum znajduje się seria BluEarth, która została wprowadzona na rynek globalny z samą koncepcją jako nazwą produktu. Ta sama technologia zapewniająca oszczędność paliwa jest stosowana w oponach wszystkich kategorii. Produkty opracowane w ramach tej jednolitej koncepcji są oznaczone logo BluEarth Concept na całym świecie.

Błękitna Ziemia w sercu
Ziemia jest niebieska, a my chcemy, aby w przyszłości pozostała tak niebieska, jak to tylko możliwe. Można to osiągnąć poprzez nasze działania na rzecz środowiska, jeden etap po drugim. To jest filozofia stojąca za koncepcją BluEarth.

Firma YOKOHAMA ma przyjemność przedstawić BluEarth jako globalną gamę opon koncepcyjnych, zaprojektowanych z myślą o dostarczeniu rozwiązań przyjaznych dla środowiska, człowieka i społeczeństwa dla Ciebie i Twojego samochodu.

Czym jest BluEarth?
Filozofia inżynierii produktu dla opon przyjaznych środowisku, człowiekowi i społeczeństwu.
Opony powinny zapewniać przyjemność z jazdy oraz wywierać mniejszy wpływ na środowisko naturalne.
Marka BluEarth firmy YOKOHAMA dąży do tego, aby jej opony były przyjazne dla środowiska, człowieka i społeczeństwa.

Jaki jest motyw przewodni?

  • Przyjazny dla środowiska
  • Przyjazny dla człowieka
  • Przyjazny dla społeczeństwa

Działania firmy YOKOHAMA na rzecz ochrony środowiska

Strategia BluEarth dotycząca produktów YOKOHAMA

Koncepcja BluEarth rozszerza się na wszystkie produkty oznaczone symbolem BluEarth. Począwszy od opon zamiennych na rynku wtórnym po oryginalne opony do nowych pojazdów.

Technologia BluEarth motorem naszej przyszłości.

Zaawansowane technologie zapewniające rozwiązania przyjazne środowisku, człowiekowi i społeczeństwu znajdują się na czele działań badawczo-rozwojowych firmy YOKOHAMA. Firma YOKOHAMA jest zaangażowana w zapewnienie, że w przyszłości w naszych oponach znajdzie się więcej technologii BluEarth.

Wprowadzona na rynek europejski w marcu 2011 roku opona BluEarth-1 uzyskała najwyższe oznaczenie w ramach standardów oznaczania oporów toczenia japońskich producentów opon. W 2019 roku BluEarth-air EF21 została wprowadzona na rynek z najwyższą oceną A/A, co świadczy o ciągłych innowacjach prowadzonych przez firmę YOKOHAMA.

Gama BluEarth minimalizuje tradycyjne kompromisy pomiędzy niskim oporem toczenia z jednej strony, a przyczepnością na mokrej nawierzchni i długimi przebiegami z drugiej. BluEarth-1 była historycznym krokiem w długiej linii ciągłych innowacji, które doprowadziły nas do dzisiejszej BluEarth-air EF21.

Nasza seria BluEarth obejmuje BluEarth RV-02 dla minivanów i nowoczesnych CUV, BluEarth AE-01, dostępne w rozmiarach dla szerokiej gamy modeli, jak również flagową BluEarth-air EF21 wprowadzoną na rynek w 2019 roku. Będziemy nadal rozszerzać serię BluEarth o nowe produkty, aby zaspokoić globalny trend w kierunku opon oszczędzających paliwo. Obejmie to oferowanie opon BluEarth na coraz większej liczbie rynków na całym świecie. Obecnie rodzinę opon BluEarth uzupełniają BluEarth-A AE50 do samochodów luksusowych, mid-tourerów i kompaktowych klasy premium, BluEarth-Es ES32 do kompaktowych i małych samochodów rodzinnych, a także pierwsza opona całoroczna firmy YOKOHAMA, BluEarth-4S AW21, oraz BluEarth*Winter V905 na warunki zimowe Europy Środkowej.

Charakterystyka BluEarth:

Firma YOKOHAMA od ponad 20 lat dąży do osiągnięcia wydajności ekologicznej, a teraz nowy BluEarth-air EF21 ma niesamowitą wydajność oszczędzania paliwa dzięki zaawansowanym technologiom.

Cechy

Lekka konstrukcja
Zaawansowana Technologia Reakcji w Mieszaniu (A.R.T.)
Właściwości oszczędzające paliwo
Niski poziom hałasu
Konstrukcja przyjazna środowisku
Zmniejszenie zużycia zasobów naturalnych
Redukcja emisji CO2 podczas użytkowania opon i procesu produkcji opon